שמי מיכל ואתחיל בכך, שהיה לי רעיון, בעיני די מוצלח. לכתוב באתר, בעיקר בחרוזים, את הרב, לא הכל, לא רוצה להגזים. כי בכל זאת לוקח לי בערך שעתיים, לחרז כל עמוד, או מקסימום שניים. אז אתחיל ואספר מעט על עצמי, מיכל רון פורטמן, אמרתי? זה שמי.

ש לי תואר ראשון בחינוך יצירתי, ועוסקת בכך כל שנות עבודתי. אני גננת כבר  21 שנים, ומאד אוהבת ילדים קטנים.

מי אני?

כולנו הורים אוהבים, הרוצים את הטוב ביותר לילדינו.
שרק לא יבכו, שלא יכאבו, שנוכל רק לצחוק ולהנות מהם בזמן המועט שיש לנו מרגע חזרתינו מהעבודה ועד שהם הולכים לישון.
אך האם זה מציאותי? מה המחיר של מניעת בכי תמידי? האם זה אומר לומר כן גם על דברים שאיני מסכים ולו בכדי לספק את צוריכהם המיידיים בכל רגע נתון?
האם תמיד יוכלו לקבל כל מה שירצו בחיים?
מהו תפקידינו? להיות חבריהם או הוריהם?
ואם כבר הגענו למצב של כעס על הילדים. כיצד הוא נראה? האם אנו בשליטה? ייתכן שהילד מקבל תשומת לב באותו רגע, גם אם שלילית? חישבו על זה..
כל הורה נתקל בקשיים.
כל הורה חווה אתגרים בגידול ילדיו.
כולנו הורים קשובים לצרכי ילדינו, אך לא תמיד יודעים כיצד בדיוק לעשות זאת. לעיתים, הכוונה קצרה, של מספר מפגשים יכולה לעשות את ההבדל .. להחזיר את רוגע והשמחה הביתה.
לדעת לשים גבולות, אך ללא התלהמות.
אז מדוע דוקא אני יכולה לעזור?
קודם כל, גם אני עברתי בדיוק את מה שאתם עוברים.
גם אני נעזרתי בהדרכות בכדי להיות הורה טוב יותר.
היום לאחר שאף התמקצעתי, אני באה עם ידע וכלים מקצועיים, אך לא שוכחת שבאתי מהמקום שלכם. שהייתי שם ואני איתכם, ממש בגובה בעיניים וללא שיפוטיות.
גידלתי 3 ילדים, שניים מהם עם הפרעות קשב וריכוז, על האתגרים הרבים שהורות זו הציבה בפניי. היום, לאחר שלמדתי גם את התחום הזה וגם חוויתי אותו בעצמי, אשמח לעזור גם עם ילדי הקשב המיוחדים הללו. אני גננת כבר 23 שנים ומכירה את הגיל הרך מכל זוית אפשרית. פגשתי את החולמניים, הביישנים, המתבלטים והדומיננטים, הותרנים והפשרנים, את המאתגרים והמיוחדים.
מביאה עימי שילוב של ידע מקצועי פדגוגי וידע מנסיון של שנים מהשטח.
אני כאן, מחכה לכם, עם הקושי בצד השמחה ועם כל אתגרי המשפחה..

אשת חינוך

כאשת חינוך העובדת מול ההורים, וכמובן גם כאמא, נתקלתי באתגרים. ינקות, שינה, אמבטיות, גמילות, התבגרות, אחים, קימה בבקר, גבולות. כל גיל עם הקשיים והיופי, תמיד יש סיפוק, אך לעיתים גם דופי.

הדרכה הורית

אז... למדתי שנתיים הדרכה הורית, במרכז מיכל דליות, כיועצת משפחתית. אשמח לעזור לכם עם האתגרים בדרך, שתחוו הורות רגועה, בעלת משמעות וערך. במקביל התמקצעתי בקשיי ריכוז וקשב, בהומור זה נקרא 'הפרעות' ריקוד וקצב 🙂 כמו כן, אני יועצת שינה מחמישה חודשים עד גיל חמש. בכל קושי, פנו אלי. אשמח לעזור ולייעץ.

חיבור אישי

מהחיבור האישי לעולם הילדות. וכמדריכת הורים בכל התמודדות, ספר ילדים חדש נולד, ספר המדבר כמעט לכל אחד. הוא פונה לילדים שמתפרצים או מכעיסים, ונוזפים בהם, בלי שיבינו מה הם עושים. הוא מלמד גם את אלה שאינם מתקשים, להבין מה הילדים האלה מרגישים. בנוסף, בספר תמצאו גם כלים, ורעיונות להתמודדות שלעיתים מקלים.